DIY: ciasne otulanie noworodka

Feel Like a Sir

by cobain1337

Przed narodzinami, przez wiele miesięcy, dziecko żyje pod sercem swojej kochanej mamy, w wyjątkowym i niepowtarzalnym środowisku. Mimo, iż rodzicielka przez ten czas czuje zapewne dość silne kopniaki i boksowania, to jednak dziecko w jej łonie ma niezbyt dużo miejsca i bardzo ograniczoną możliwość wykonywania swobodnych ruchów. Dlatego przez pierwsze tygodnie po urodzeniu maluszek, przyzwyczajony do tych specyficznych warunków, czuje się o wiele spokojniej i bezpieczniej kiedy jest ciasno opatulony. Dziś zdradzę Wam pewien trik, który pomoże Waszym malcom (i Wam przy okazji też! ;-) ) ukoić się i spokojnie usnąć.

Na rynku dostępne jest wiele różnych „otulaczy” dla niemowląt, które zapewniają dziecku ciepło i ciasne opatulenie. Jednakże, przy odrobinie wprawy, równie skuteczna może okazać się zwyczajna pielucha tetrowa lub kocyk. Tak więc, pieluchy w dłoń i do dzieła! :-D

1. Rozłóż pieluchę na płasko, rozciągnij wzdłuż przekątnej, a jeden z jej rogów zagnij do środka (tak, by zagięcie było mniej więcej równoległe do tej przekątnej).

2. Połóż dziecko na pleckach na pieluszce (prostopadle do przekątnej i zagięcia) tak, żeby główka wystawała poza zagięty róg.

3. Postaraj się ułożyć i przytrzymać rączki dziecka na jego tułowiu lub wzdłuż niego. Wolną ręką chwyć jeden z rogów pieluchy znajdujący się obok dziecka, naciągnij, ciasno owiń nim malucha i podwiń pod jego plecki (jeśli pielucha jest prostokątna, warto zacząć od tego kawałka, który jest krótszy).

4. Cały czas przytrzymując malucha owiniętego połową pieluchy, chwyć wolną ręką za drugi róg pieluchy, naciągnij, owiń nim dziecko i podwiń pod plecki.

Gotowe! :-)

Reklamy

2 Comments

  1. Ciasne otulanie jest znane i stosowane od lat. I faktycznie potrafi zdziałać cuda ;-) Ale tylko przez pierwsze tygodnie życia – potem dziecko już przyzwyczaja się do otaczającej je przestrzeni i zaczyna się irytować, jeśli odbierze mu się swobodę ruchów. U jednych dzieci ten etap przychodzi po 3-4 tygodniach, a u innych nieco później.
   Ostatnio zresztą dowiedziałam się, że w niektórych szpitalach takie owijanie pieluchą jest stosowane nawet zamiast ubierania dzieci w ciuszki.

   Polubienie

   Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s