Matka Roku, Nagroda Kupsztala i Złote Dziecko

Za kwadrans 5 nad ranem. Wszystko w domu śpi, oprócz lodówki i dziecka. No i matki, bo ją płacz tego drugiego zbudził. Dziecko, serio? Jeść o takiej porze!? Ehh… Dobrze że przynajmniej lodówka nie krzyczy że głodna – ta to ma zapasów świątecznych pod dostatkiem i w zawiasach aż od tego pęka! Dobra dziecko, już idę.

Hej, czajnik, wstawaj – wodę na Bebilon zagotuj. Ino cicho, żeby reszty domowników nie obudzić.

No i miesza matka ten Bebilon jedną ręką, w drugiej dzwigając ponad 7kg szczęścia w zasikanych pieluchach. I jeszcze szeptem zagadując to małe, żeby choć przez chwilkę nie myślało o jedzeniu i nie płakało.

No, już spokój. Brzuszek pełny :-) No to jeszcze tylko ta pielucha i… i wszystkie pozostałe ciuszki. Brawo dziecko! W sikaniu jesteś mistrzem! Mamusią jest z Ciebie taka dumna!

No i przebiera  matka to dziecko, chwilę po 5 nad ranem, po ciemku, po cichu, żeby Ślubnego, co śpi tuż obok, nie obudzić. I jeszcze tylko sucha pieluszka, a potem telefonem poświecić, żeby sprawdzić, czy tej pieluchy przypadkiem na głowę dziecku nie założyła, a skarpetek na uszy. Co się śmiejesz? Zdarzyło Ci się kiedyś ubierać ruchliwe dziecko o 5 nad ranem po ciemku?

No, na szczęście! Pielucha na właściwym miejscu. I jeszcze na dodatek wszystkie ciuszki się udało ładnie dobrać wzorem i kolorem, sięgając zupełnie na ślepo po różne ubranka! Mistrzostwo! I przy tym nikt więcej się nie obudził. No normalnie Matka Roku!

A co dziecko na to, że mamusia tak pięknie się nim zajęła? „TATATATATA!”. Ehhh… Za grosz wdzięczności nie ma w tej dzisiejszej młodzieży! Tata, to dalej śpi i do tego jeszcze chrapie! Jak zrobisz dziś kupę, maluchu, to też powiedz „TATATATATA!” – niech tata ma, Specjalną Wigilijną Nagrodę Kupsztala 2015.

I pewnie za kilka godzin, przy śniadaniu, jak zwykle padnie pytanie „Spał dobrze Hoganik w nocy?”. Tak, spał. Obudził się tylko nad ranem na jedzenie i przewijanie, ale potem usnął. „Na prawdę? W ogóle nie było słychać, żeby zapłakał choć raz! Złote dziecko!”

No tak, złote. Po kimś takie musi być.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s