Dlaczego nie dowiesz się, jak bardzo wyjątkowe jest moje dziecko

Mój syn jest najwspanialszym dzieckiem na świecie! Już na porodówce był piękniejszy od wszystkich pozostałych noworodków, był od nich grzeczniejszy, mniej płakał, więcej spał i ładniej jadł. Nawet jego kupy pachniały piękniej, niż te zrobione przez inne dzieciaki.
A potem było już tylko lepiej!

boy-526222_1920

Jest bardzo mądry, bystry, kreatywny, szybko się uczy, jest sprawny fizycznie i wprawia w zachwyt każdego. Jest największym słodziakiem ze wszystkich dzieciaków, jakie w życiu spotkałam! Jest wyjątkowy w każdym calu! Już umie układać z klocków i kopać piłkę, biega, fajnie się bawi, wspina się, gaworzy coraz więcej, jest bardzo towarzyski i tak cudownie się śmieje! Wszystkie inne matki na pewno mi zazdroszczą, bo ich dzieci nie są przecież aż tak piękne, aż tak mądre, wyjątkowe i cudowne. Są po prostu zwykłymi dzieciakami, jakich na świecie tysiące.

Ale niestety nie jest Ci dane dowiedzieć się, jak bardzo wspaniałe i niesamowite jest moje dziecko. Nie dowiesz się kiedy i jak postawił pierwszy krok, nie dowiesz się, że już samodzielnie je, nie dowiesz się jak się bawi i czym potrafi nas zaskoczyć. Na moim facebooku nie uświadczysz zdjęć dokumentujących te wszystkie sukcesy w postaci siedzenia na nocniku, zjadania marchewki, wrzucania zabawek do pudełka, nucenia melodii czy maszerowania po trawie w pierwszych bucikach. Na tym blogu też o tym nie przeczytasz. W rozmowie ze mną dowiesz się tylko kilku ogólnych rzeczy – ile ma już lat i że kręcą mu się włosy. Każda nowa rzecz, której się nauczy, każda nowa umiejętność, nowe słówko, nowy guz na czole i nowa mina są czymś wyjątkowym, są wielkim wydarzeniem. Ale tylko na skalę naszego mieszkania. Tuż za progiem już nikogo nie interesuje to, że jakieś dziecko powiedziało „mama”, że samo wstało, że postawiło pierwszy krok… Przecież każde dziecko prędzej czy później się tego nauczy. Cóż więc w tym wyjątkowego? Nic. Absolutnie nic.

To są wyjątkowe rzeczy, ale tylko i wyłącznie dla nas, dla naszej rodziny i kilku najbliższych znajomych. Tylko dla tej wąskiej grupki osób nasz syn jest dzieckiem wyjątkowym i szczególnym – bo go znają, bo jest im bliski, bo jest naszym synem. I niechaj tak pozostanie. Bo moje dziecko jest wyjątkowe, ale tylko dla nas. Tak jak Twoje dziecko jest niesamowite, ale tylko i wyłącznie dla Ciebie oraz Twoich bliskich.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s