Żyjemy pod prąd

Żyjemy w mieszkaniu, które nie jest nasze. Ba! W mieszkaniu, które nawet nie jest piękne, ani szczególnie wygodne! Ale póki co wystarcza nam takie, więc wcale nie rozglądamy się za żadnym innym. Nie mamy samochodu i na razie nie planujemy go kupować, bo nie jest nam teraz potrzebny. Mamy jedno małe dziecko i już kolejne w drodze. Obydwoje jesteśmy przed 30-stką i mamy znacznie więcej marzeń, niż planów.

Zewsząd słyszymy, że jesteśmy młodym małżeństwem, które musi się jeszcze dorobić. Bo przecież każde młode małżeństwo jest „na dorobku” i marzy o tym, żeby wreszcie być „na swoim”. Troskliwi rodzice, dziadkowie, wujkowie i ciotki pytają się o to gdzie planujemy mieszkać i czy będziemy budować dom. I są w ciężkim szoku, gdy my odpowiadamy im, że nie wiemy czy będziemy mieszkać tu, czy tam, czy na antypodach i że nie myśleliśmy jeszcze nawet o swoich własnych „czterech ścianach”. Chyba bardzo się z tego powodu martwią o nas i o naszą przyszłość.

Znajomi starsi od nas twierdzą, że „Po trzydziestce, to już trzeba się ustabilizować – mieć mieszkanie, samochód…”. A Ci w naszym wieku opowiadają o swoich wielkich planach i marzeniach, które chcieliby zrealizować, ale jeszcze nie mogą. Bo jak to tak, mieć dzieci, ale nie mieć mieszkania? Zaciągać kredyt na wspólne mieszkanie, ale nie mieć jeszcze ślubu? Brać ślub, ale bez pięknego wesela w eleganckim lokalu? I z nutką zazdrości w głosie mówią, że mamy szczęście, bo nam to się fajnie w życiu poukładało, bo mamy to, o czym oni marzą najbardziej na świecie.

A my, z nutką żalu, współczujemy im wszystkim po kolei, że nie mają odwagi żyć tak jak chcą, po swojemu. Ze myślą w kategoriach „tak trzeba”, „tak się powinno”, zamiast „tego właśnie chcę”, „o tym marzę”. Że nie potrafią odróżnić swoich własnych pragnień, od popularnego wśród ich pokolenia stylu życia.
Że nie mają odwagi, by żyć pod prąd.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s